بازار 724سبک زندگی

درباره جدیدترین اخبار مقایسه کالاهای بازار

خلاصه نوشته
  • امروزه اخبار مقایسه کالاهای بازار رونق زیادی گرفته است به طوری که هر تولیدکننده ای برای معرفی محصول خود در بازار از جدیدترین اخبار استفاده می کند. اگر در خبرها قصد معرفی یک کالای خاص باشد و از طریق مقایسه بتوان تفاوت‌ها و شباهت ها را آشکار کرد مشتری به راحتی می تواند تمایز محصولات جدید با قدیم را دریابد
اخبار مقایسه کالاهای بازار
اخبار مقایسه کالاهای بازار در خبر724

امروزه اخبار مقایسه کالاهای بازار رونق زیادی گرفته است به طوری که هر تولیدکننده ای برای معرفی محصول خود در بازار از جدیدترین اخبار استفاده می کند. اگر در خبرها قصد معرفی یک کالای خاص باشد و از طریق مقایسه بتوان تفاوت‌ها و شباهت ها را آشکار کرد مشتری به راحتی می تواند تمایز محصولات جدید با قدیم را دریابد. خبرهای مقایسه کالاها ممکن است از رسانه های مختلفی و با ابزارهای متفاوتی مخاطبان را هدف قرار دهد که انواع و شیوه های مختلفی دارند و در ادامه به آن می پردازیم.

جدیدترین اخبار مقایسه کالاهای بازار باید دارای چه اصولی باشد؟

اخبار مقایسه کالاهای بازار معمولاً در رسانه های مختلفی مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله، اینترنت، شبکه های اجتماعی، بنرهای شهر و … درج می شود. اینکه در خبرها تا چه میزان می توان از ویژگی های محصول حرفی به میان آورد و آیا صرفاً باید محصولات را در فضایی مثبت مقایسه کنیم؟ و یا اینکه بهتر است اشاره ای به برند و ویژگی های محصول نشود و فقط مزایا و معایب محصول سنجیده شود. به هر حال در رسانه ها محصولات را می توان از جنبه های متفاوتی در قالب خبر مقایسه کرد.

گونه از خبرهای مقایسه ای صرفاً محصولی از یک برند خاص را با محصولات دیگری مقایسه می کند و هدف از این خبر را پررنگ جلوه دادن محصول نسبت به نمونه های دیگر است. در خبرهای مقایسه ای کالا تمام آنچه که باعث برتری یک محصول می شود باید عنوان شود تا مخاطب به درستی بتواند محصول برتر را انتخاب کند.

اگر هدف در اخبار مقایسه محصولات بازار اشاره به دو محصول از یک برند باشد می توان به صورت مستقیم و بی پرده تمام ویژگی های فنی، ظاهری، معایب و مزایای هر دو محصول را بیان کرد و مخاطب به راحتی با تفاوت های دو محصول و آپشن های محصول جدید آشنا می شود. در برخی کشورها اخبار مقایسه ای از نوع مستقیم که باعث تخریب برند یا کالای خاصی شود ممنوع است اما در برخی کشورها در فضاهای مجازی این گونه اخبار به وفور دیده می شود و هیچ گونه منع قانونی ندارد.

آیا اخبار مقایسه کالاهای بازار می تواند برای برند یا محصولی سودمند باشد؟

جدیدترین اخبار مقایسه کالاهای بازار
جدیدترین اخبار مقایسه کالاهای بازاردر خبر724

شاید برای بیشتر افراد این سؤال پیش بیاید که نتایج مثبت اخبار مقایسه کالاهای بازار چیست و آیا این گونه اخبار می تواند به روشنی دو محصول هم رقیب را بدون تخریب با هم مقایسه کند؟ پاسخ این گونه سؤالات تا حدودی مبهم و سخت است و بستگی به رسانه ای دارد که اخبار مقایسه ای محصولات را پخش می کند. شاید در رسانه های عمومی و وب سایت های معتبر این اخبار به درستی و صادقانه پخش شوند اما در شبکه های مجازی که امروزه دنبال کننده های زیادی دارند و هدف بیشتر کاربران سودآوری از طریق این کسب و کارها می باشد شاید نتوان به روشنی دو محصول را با هم مقایسه کرد و مقایسه جنبه ی تبلیغی پیدا کند و کلاً از هدف مقایسه دور شود و به تبلیغ کشیده شود. هیچ برند و شرکتی در شرایط معمولی از تبلیغات مقایسه ای استفاده نمی کند و اخبار مقایسه ای تفاوت زیادی با تبلیغات دارد و به روشنی به ویژگی های محصولات پرداخته می شود.

هدف از اخبار مقایسه ای کالاهای بازار چیست؟

اخبار مقایسه کالاهای بازار معمولاً برای کسب سود و یا فروش بیشتر نیست. این اخبار معمولاً ریسک های را به دنبال دارد و شاید برداشت عمومی از مقایسه این باشد که یک بازار رقابتی ایجاد شود اما وقتی در قالب خبر مقایسه انجام شود هیچ فضای رقابتی نباید ایجاد شود و اگر سهواً این هدف پر رنگ شود باید منتظر حرکت رقیب و تشدید شدن فضای رقابتی بازار شویم.

مهم ترین هدفی که اخبار مقایسه ای محصولات بازار باید دنبال کند این است که به فکر شناساندن دو محصول هم رده به بازار باشد و یک برند برای کسب سود از معایب برند دیگر برای برتری نشان دادن خود استفاده نکند. شناساندن مرزهای مشخص برای درج خبر بسیار مهم است. در زمانی که بازار به شدت رقابتی است و افراد از هر روشی برای برتری محصول خود نسبت به سایر محصولات استفاده می کنند هیچوقت تبلیغات مقایسه ای نمی تواند گزینه ی مناسبی باشد ولی استفاده از اخبار می تواند با نادیده گرفتن بازار رقابتی به نقد و بررسی محصولات در فضایی سالم بپردازد.

نکات مهم در خصوص اخبار مقایسه ای کالاهای بازار
  • اساسی ترین نکته در خصوص اخبار مقایسه ای کالاهای بازار، شناسایی بازار هدف می باشد. بسیاری از کالاها مختص موقعیت مکانی خاصی هستند و خبرهای مربوط به این کالاها در بیشتر شهرها و یا کشورها جذابیتی برای مخاطبان ندارد.
  • برخی از خبرهای مقایسه ای فقط مختص یک محصول خاص هستند و روند رشد این محصول را نسبت به سال های قبل مقایسه می کنند. این مقایسه می تواند در خصوص قیمت، کیفیت، ویژگی های فنی و … باشد. هر ساله گزارشات این تغییرات در قالب اخبار بیان می شود و رشد و افت یک محصول به صراحت گزارش می شود.
  • زمان درج اخبار مقایسه ای کالاها بسیار مهم است. توجه افراد بیشتر جذب کالاهایی می شود که در زمان مناسب مقایسه شود. مثلاً اگر اخبار مقایسه ای در خصوص لوازم گرمایشی باشد بهتر است در فصول سرد سال خبرهای آن درج شود تا نیاز مخاطب را برآورده کند.
  • بیشتر تولید کنندگان اجازه اخبار مقایسه ای را نمی دهند و این کار را به نفع محصول نمی دهند. توجیه این افراد این است که رسانه ای که کالا را مقایسه می کنند به احتمال زیاد مقایسه را عادلانه انجام نمی دهند.
  • اخبار مقایسه ای ممکن است به صورت گروهی باشد و دسته ای از محصولات را باهم مقایسه کند. مزیت اخبار مقایسه ای گروهی این است که در مورد برند خاصی جبهه گیری نمی شود و تمام آنچه که به یک محصول مرتبط باشد در قالب نقد خبری صادقانه بیان می کنند. در وب سایت های فروش انواع محصولات معمولاً یک گزینه مختص مقایسه کالاهای مشابه وجود دارد که شما با کلیک بر روی آن می توانید همه ی محصولات مشابه را مشاهده کنید و  نظرات کاربرانی که این محصولات را تهیه کرده اند را مبنایی برای مقایسه و انتخاب در نظر بگیرید.
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا