بازار 724تجارتسبک زندگی

خبر724- مقایسه تصویری کالاهای بازار

خلاصه نوشته
  • اگر نگاهی به بازارهای داخلی و خارجی بیندازیم با انواع و اقسام کالاها مواجه می شویم. وب سایت خبر724 یک مرجع مقایسه تصویری کالاهای بازار برای کمک به خرید بهتر در ایران می باشد. هدف این سایت بررسی و معرفی و مقایسه کالاهای خارجی و ایرانی از برندهای متنوع می باشد که این مقایسه سبب بالا بردن سطح دانش افراد و انتخاب آگاهانه برای خرید می شود.
مقایسه تصویری کالاهای بازار
مقایسه تصویری کالاهای بازار در خبر 724

بررسی و مقایسه تصویری کالاهای بازار راه را برای خریدی مطمئن آسان کرده است. اگر نگاهی به بازارهای داخلی و خارجی بیندازیم با انواع و اقسام کالاها مواجه می شویم. خبر724 یک مرجع مقایسه کالاها برای کمک به خرید بهتر در ایران می باشد. هدف این سایت بررسی و معرفی و مقایسه کالاهای خارجی و ایرانی از برندهای متنوع می باشد که این مقایسه سبب بالا بردن سطح دانش افراد و انتخاب آگاهانه برای خرید می شود. در مقایسه تصویری کالاها سعی می شود کاملا بی طرفانه به بررسی و مقایسه پرداخته شود و به هیچ تولیدکننده و فروشنده ای وابسته نباشد تا جنبه تبلیغ پیدا نکند.

 

مقایسه تصویری کالاهای بازار
مقایسه تصویری کالاهای بازار در خبر 724

معمولا در مقایسه تصویری کالاهای بازار برای  کالایی یک صفحه اختصاصی در نظر گرفته می شود و بعد از یک راهنمایی کامل خرید در مورد محصول به مقایسه پرداخته می شود و محصول را با یک محصول مشابه یا گروهی از محصولات برتر مقایسه می کنند. در مقایسه تصویری به صورت ریز بینانه به بررسی نقاط قوت و ضعف محصولات پرداخته می شود و نقد و بررسی کالاها کاملا تخصصی انجام می شود تا فرد بتوانند بعد از مطالعه کالای مورد نیاز خود را با توجه به نیاز خود تهیه کند. در ادامه بیشتر با مقایسه تصویری کالاهای بازار و مزیت های این شیوه مقایسه آشنا می شویم.

مقایسه تصویری کالاهای بازار چگونه به خرید کمک می کند؟

شاهد بیشتر افراد تصور کنند که مقایسه تصویری کالاهای بازار فقط مختص کالاهای هم گروه می باشد و نمی تواند دو کالا از دو برند متفاوت را مقایسه کرد. امروزه رسانه های زیادی در مورد مشخصات انواع کالاهای ایرانی و خارجی و قیمت محصولات اطلاع رسانی می کنند و فروشندگان شیوه های متفاوتی را برای عرضه ی محصولات و معرفی آن ها در بازار در پیش می گیرند. از آنجا که امروزه فروشندگان بخصوص در فروشگاه های آنلاین دخالتی در انتخاب و خرید مشتریان ندارند پس لازم است فرد قبل از خرید ابتدا نیاز خود را مشخص کند و سپس محصولی را که قصد خرید آن را دارد به خوبی بشناسد. وقتی افراد با انبوهی از محصولات مواجه می شوند معمولا دچار سردرگمی در انتخاب می شوند. این مساله بیشتر در بازارهای حضوری دیده می شود و چون فروشندگان بیشتر برای تبلیغ راهنمایی و مقایسه را انجام می دهند نمی توان کالای مورد نظر خود را انتخاب کرد. اما این مساله در فروشگاه های اینترنتی به دلیل عدم دخالت فروشنده و مقایسه تصویری کالاهای بازار بدون ایجاد فضای رقابتی بسیار آسان شده است.

مقایسه تصویری کالاها
مقایسه تصویری کالاها

در بعضی از سایت ها برای مقایسه تصویری محدودیت قائل می شوند و شما نمی توانید همزمان یک محصول را با گروهی از محصولات مقایسه کنید و فقط می توانید یک یا دو محصول را باهم مقایسه کنید. در بازارهای آنلاین بیشتر دغدغه ی افراد در مقایسه کالاها به وجود آمدن یک فضای رقابتی است و سایت های مقایسه تصویری به جای پرداختن به تکنولوژی های به کار رفته در محصول و ویژگی های محصول به برجسته کردن برخی مشخصات یک محصول و تخریب یک محصول دیگر می پردازند. این شیوه ی مقایسه در اصل جرم محسوب می شود و  هیچوقت نباید از ابزار مقایسه برای برتری نشان دادن یک محصول و تبلیغ محصول در بازار استفاده شود.

برندهای مشهور و فعال در بازار هر بار که یک محصول جدید به بازار روانه می کنند و می خواهند تکنولوژی های برتر آن را معرفی کنند آن را با مدل های قدیمی مقایسه می کنند و برخی ویژگی ها نظیر ظاهر، رنگ، اندازه و غیره فقط در قالب مقایسه تصویری کالاهای بازار قابل نمایش است.کسب اعتماد در حوزه تجارت الکترونیک بر پایه راستی و صداقت در مقایسه می باشد. در غیر این صورت شما مشتریان خود را از دست می دهید.

مقایسه تصویری کالاهای بازار از لحاظ قیمت

حتما برای شما هم پیش آمده که قبل از خرید یک محصول ابتدا از قیمت آن اطلاع پیدا می کنید و از مرجع های مختلفی قیمت محصولات را چک می کنید. مقایسه تصویری کالاهای بازار در رده ی اول به معیار قیمت اهمیت می دهد. وقتی شما بخواهید از روش آنلاین برای خرید خود استفاده کنید قطعا به فروشگاه های اینترنتی زیادی سر می زنید تا قیمت کالا را بررسی کنید. در خرید های حضوری معیارهای زیادی در قیمت تاثیر گذار هستند. مثلا در یک شهر بزرگ معمولا قیمت یک کالا بیشتر از یک روستا می باشد و یا در مناطق مرفه قیمت کالاها معمولا چندین برابر هستند.

اما در فروشگاه های اینترنتی شما می توانید به راحتی و بدون صرف زمان و هزینه ی اضافه به مقایسه قیمت ها بپردازید. بعضی سایت ها و نرم افزارها که فقط جهت مقایسه راه اندازی شده اند در این زمینه  بسیار موثر هستند. وقتی شما کالای مورد نظر خود را جستجو می کنید، لیستی از فروشندگان و فروشگاه های عرضه این محصول نمایش داده می شود و در برخی از سایت ها قیمت ها نیز درج می شود و شما می توانید محصولات را از لحاظ قیمت و کارایی با هم مقایسه کنید و اگر اختلاف قیمت وجود دارد آن را بررسی کنید و از دلیل آن مطلع شوید.

مزایای مقایسه تصویری کالاهای بازار

از مهمترین مزایای مقایسه تصویری کالاهای بازار به دست آوردن اطلاعات فنی و تخصصی درباره کالاها می باشد. اینکه محبوب ترین کالاها در یک ماه گذشته چه کالایی بوده و یا اینکه پرفروش ترین کالاها کدامند؟ مقایسه می تواند فقط یک ویژگی از محصول را مورد بررسی و مقایسه قرار دهد و یا گروهی از محصولات را همزمان مقایسه کند و آن ها از لحاظ ویژگی های ظاهری، کیفیت، نوآوری، بیشترین تقاضا و … رتبه بندی کند. هدف از مقایسه متقاعد کردن کاربر برای خرید نیست و فقط هدف بالا بردن آگاهی فرد نسبت به محصول می باشد. وقتی یک محصول با محصولات مشابه مقایسه می شود و ویژگی های محصول بیان شد به دنبال آن نقد و بررسی انجام می شود اگر کاربر قصد خرید داشته باشد متقاعد می شود که این محصول، انتخابی ارزشمند برای اوست یا برعکس

مقایسه باید منصفانه و تخصصی انجام شود تا اعتماد مشتریان جلب شود. تجربه ثابت کرده است رسانه هایی که فروش کالاها بدون ابزار مقایسه را انجام داده اند رفته رفته آمار فروش آن ها پایین آمده و کاربران تمایلی به خرید محصولی که هیچ آگاهی نسبت به آن نداشته باشند ندارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا