بازار 724تجارتتکنولوژی
موضوعات داغ

جدیدترین اخبار مقایسه کالاها در بازار

درباره اخبار مقایسه کالاها در بازار

در بیشتر بازارهای داخلی و خارجی تصمیم به خرید از ابتدا با مقایسه چندین محصول هم رده انجام می شود. قبل از انتخاب هر محصولی افراد جدیدترین اخبار مقایسه کالاها را دنبال می کنند تا بهتر بتوانند با ویژگی های ارزنده و نوآوری های مدرن به کار رفته در محصولات جدید  آشنا شوند. تغییرات قیمتی و تغییر در مدل کالاها هر ساله وجود دارد و این تغییرات کمک می کند که بهتر بتوانیم تفاوت ها را نسبت به مدل های گذشته دریابیم.  معمولاً فروشگاه های عرضه ی کالاهای اساسی خبرهای مهم در خصوص محصولات را در شبکه های مجازی و وب سایت های معتبر منتشر می کنند. استفاده از اینترنت و بهره مندی از دنیای فناوری  باعث شده است که افراد منبع معتبری برای درج خبرهای مهم در خصوص کالاها را داشته باشند در زیر با روش های متنوعی که اخبار و اطلاعیه در خصوص مقایسه کالاها در اطلاع عموم می گذارند آشنا می شویم.

اخبار مقایسه کالاها در بازار
اخبار مقایسه کالاها در بازار

اخبار مقایسه کالاها بیشتر حول و حوش قیمت کالاها می باشد. رشد قیمتی که موضوع مهمی در خصوص کالاها می باشد بیشترین خبرها را به خود اختصاص می دهد. نهادهای خبری همیشه به دنبال مقایسه کالاهای اساسی به خصوص کالاهای خوراکی هستند.در اخبار مقایسه ای سعی می شود با مقایسه دو برند از یک محصول به ویژگی های هر کدام جداگانه پرداخته شود و اطلاعات مفصلی در خصوص خدمات و مشخصات محصول در اختیار فرد قرار داده شود. مشتری با دنبال کردن اخبار مقایسه محصولات تمایل پیدا می کند که محصول خود را از بین چندین محصول متفاوت انتخاب کند.

اهمیت اخبار مقایسه کالاها در بازاریابی

اخبار مقایسه کالاها در مورد هر محصولی تفاوت های زیادی دارد. در این خبرها ممکن است به طور صریح نام برند کالا بیان شود و یا غیر مستقیم و کلی در مورد آن توضیح داده شود. موضوع خبر ممکن است در خصوص تفاوت ها و یا شباهت های دو محصول تأکید کند و یا اینکه تفاوت ها را برجسته کند. در بحث مقایسه دو کالا معمولی حرفی از بهترین محصول زده نمی شود و این انتخاب بر عهده مشتری  قرار می گیرد تا با بررسی و مقایسه دو محصول، کالای مورد نظر را خریداری کند.

در اصل اخبار مقایسه کالاها بر این اساس استوار است که چندین محصول مانند، غذایی، پوشاک، لوازم خانگی و … را بر اساس ویژگی ها های مختلف با هم مقایسه کند و مزایای که دارد این است که مزیت های محصول و خدمات مورد نظر آن در مقایسه با رقبا مطرح می شود.

دسته بندی اخبار مقایسه کالاها

اخبار مقایسه محصولات
اخبار مقایسه محصولات

به طور کلی وقتی پای اخبار مقایسه کالاها در میان باشد محتوای اخبار را می توان به سه دسته متفاوت تقسیم بندی نمود.

  • در دسته ی اول سعی می شود که فقط دو کالا را بدون در نظر گرفتن برند و نوع آن به صورت کاملاً غیر مستقیم مقایسه کنند و فواید، مضرات و ویژگی ها را به صورت کلی بیان کنند.
  • نوع دوم از اخبار سعی می کنند دو کالایی که با هم مقایسه می شوند به صورت غیر مستقیم به برند آن ها اشاره شود. در این شیوه تا حدودی مشتری می تواند با دنبال کردن اخبار به تفاوت ها و شباهت های محصول پی ببرد.
  • در شیوه ی دوم در خبرها سعی می شود دو محصول را به صورت مستقیم و با نام بردن از برند و مشخصات کامل آن مقایسه کنند و تمام اطلاعاتی که در این شیوه ی مقایسه بیان می شود کاملاً مشخص و یا به شکلی قابل تشخیص ارائه می شود.

اخبار مقایسه کالاها در شیوه هایی که اسمی از برند و مشخصات کامل محصول داده شود در برخی از کشورها ممنوع می باشد و به هیچ عنوان اجازه تخریب برندی در مقایسه به برندی دیگر داده نمی شود. اما این مقایسه ها گاها با نام بردن از نوع محصول هم مشکلی ایجاد نمی کند. به طور مثال در صنعت خودروسازی با ورود یک خودروی جدید به بازار به مقایسه ویژگی های خودرو در نهادهای خبری  می پردازند و با مقایسه های آن با مدل های قدیمی آپشن های جدید این محصول به مشتریان معرفی می شود. هر تولید کننده ای وقتی محصول خود را ارتقا می دهد حتماً در مورد مشخصات جدید و ویژگی های برتر کالای خود خبرهایی درج می کند تا فرد به تفاوت و شباهت های مدل های قبلی و جدید پی ببرد.

 

نکات مهم  در خصوص اخبار مقایسه کالاها

اخبار مقایسه کالاها زمانی موفقیت آمیز است که به صورت صادقانه و بدون اغراق دو محصول با هم مقایسه شوند و هدف از مقایسه جلب توجه مشتری با ادعاهای مبالغه آمیز نباشد. خبرهایی که بیشتر تکرار شونده و پر سر و صدا باشند و مدام در رسانه های مختلف برتری های یک محصول را با معایب محصولات دیگر مقایسه کنند اصولاً مورد توجه زیادی قرار نمی گیرند و بیننده به آن پی می برد که این مقایسه فقط جنبه ی تبلیغی دارد.

هدف از مقایسه باید این باشد که فرد بتواند با توجه به نیازش محصول خود را از بین محصولات مقایسه شونده انتخاب کند و وقتی در مقایسه تمامی نکات مثبت و منفی دو محصول به درستی بیان شوند، خبرها باعث می شود که بتوانیم با دید بازتری نیاز خود را با محصول مورد نظر انطباق دهیم.

در بعضی موارد هم اخبار مقایسه کالاها جنبه تبلیغاتی پیدا می کند و شرکت ها برای معرفی محصولات خود از این شیوه ها استفاده می کنند. در این تکنیک سعی می شود که مشتری با مقایسه، متقاعد به انتخاب شود و وقتی به درستی یک محصول با محصولات هم رقیب خود مقایسه شود باعث می شود که بهتر بتوان مشتری های بالقوه ای پیدا کرد و اعتبار محصول خود را بدون تخریب محصولات مشابه بالا برد.

به طور خلاصه اخبار مقایسه کالاها یا محصول با در اختیار گذاشتن اطلاعات بیشتر در اختیار افراد کمک می کند تا تصمیمات بهتری گرفته شود و این روش ها سبب می شود که تولید کنندگان جایگاه بهتری در بازارهای داخلی و خارجی پیدا کنند و از خبرهای مقایسه ای سود ببرند و این شیوه خبری سبب می شود افراد ابتدا بدانند که چه محصولی بهتر است و ثانیاً چه محصولی برای آن ها مناسب تر است.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا